Nabídka vozů

Vykupujeme a prodáváme pouze do detailu prověřitelná a pravidelně servisovaná auta ve výborném stavu. Uvedené ceny jsou konečné. Nechceme nic za podepsání smlouvy, profesionální vyčištění vozu Více »

Výkup & komisní prodej

Potřebujete se rychle zbavit vašeho vozu? Vykupujeme za hotové, nabízíme seriózní přístup i ceny. Děláme výkup KVALITNÍCH A SERVISOVANÝCH vozů s jasným původem za nejvyšší ceny Více »

 

Jak bez většího rizika koupit ojetý vůz

Autům rozumíme a nabízíme jen ta, která bychom si sami koupili. Udržovaná, do detailu prověřitelná a ve skvělé kondici. Rádi poradíme i vám, abyste se při koupi ojetého vozu nenechali napálit.

Historie vozu, servisování, technické kontroly

Kupte si jen auto, jehož servisní knížka dokládá pravidelnou údržbu v kvalitním servisu. Když se předchozí majitel o auto vzorně staral, nezaskočí vás po koupi kaskáda oprav nebo výměn opotřebovaných součástek. Kupujte jen auta, která pocházejí z České republiky a jejichž kompletní historie jde dohledat.

Technické parametry vozu

Technický stav vozu si nechte zkontrolovat v autorizovaném servisu. Některé drobné vady ojeté auto mít může, ale měli byste o nich vědět ještě před koupí. V Autu Faltys spolupracujeme se špičkovými mechaniky a sami oboru perfektně rozumíme. V dokumentaci všech aut uvádíme veškeré vady, které zjistíme, i ty nejdrobnější.

Kontrolujeme,

  • zda údaje uvedené v technickém průkazu odpovídají údajům na vozidle,
  • viditelné i skryté identifikační znaky vozidla (VID a SID) na minimálně 30 místech vozidla,
  • tloušťku laku, svary na vozidle a jejich plastovou ochranu pomocí speciální techniky,
  • zda nebyly na vozidle provedeny změny s cílem vytvořit mu novou identitu atp.

Bouraná auta nebrat

Pokud mělo auto odřený blatník o značku, není to samozřejmě problém, nikdy ale nekupujte auta po haváriích, při kterých se poškodily nosné části karoserie nebo motoru. Jak moc bylo auto bourané a kolik stála oprava, najdeme v Cebii a report vám zdarma vytiskneme.

Pozor na nereálné kilometry

Nikdy nekupujte auto, u kterého mohl být stočený tachometr. Reálnost počtu najetých kilometrů musí být z reportu Cebie, který vám zdarma poskytneme,  jasně prokazatelná. Pokud prodejce neumí prokázat, že tachometr stočený nebyl, pak skoro jistě stočený byl.

Představte si dvě „stejná“ Mondea. Jedno má určitě najeto 130 tisíc km a stojí 150.000 Kč, druhé má možná najeto 130 tisíc km a stojí 110.000 Kč. Ušetříte, když si koupíte to levnější? Pravděpodobně ne, protože bude mít stočený tachometr a čeká vás výměna nadměrně opotřebované spojky, filtru pevných částic, tlumiče a dalších dílů za desítky tisíc korun. A hned po nich přijde na řadu vstřikovač, turbo a čerpadlo, jejichž výměna se prodraží ještě víc.

V nabídce jsme měli pouze jedno auto se stočeným tachometrem. VW Tiguan, který jsme vzali do komisního prodeje známému. Na tachometru měl 179.000 km, ale v Cebii existoval záznam, že měl už v roce 2016 najeto 300.000 km. Každému jsme to řekli a napsali jsme to i do všech inzerátů. Kdybychom to zamlčeli, byl by vůz hned prodaný, ale takto byl v podstatě neprodejný. Pro nás je však férovost a spokojenost zákazníka důležitější než snadno vydělané peníze. A bacha, Tiguanů se stočenými kilometry je po českých autobazarech strašně moc.

Pozor na nevýhodné financování

Nejen koupě špatného auta, ale i nevýhodné financování vám může přivodit pořádnou kocovinu. Někteří prodejci nabízí auto se slevou třeba i 40 tisíc Kč, když si ho vezmete na úvěr. Dělají to proto, že pak od banky dostanou větší provizi, než kolik vám slevili. A banka peníze na provizi a svůj zisk vezme samozřejmě vám.

Nedávno jsme prodali IT manažerovi bavoráka za 780 tisíc Kč. Zároveň poptával u jednoho z největších autobazarů vůz, který byl za velmi podobnou cenu, v pohodě i po technické stránce a líbil se mu víc. Od nás i druhého prodejce si nechal spočítat úvěr, a když se podíval na úroky, zjistil, že u nás by za 3 roky zaplatil o 70 tisíc víc, kdežto u toho druhého prodejce o 400 tisíc víc. Samozřejmě si pak koupil auto od nás.

A snad víte, že podle zákona o spotřebitelském úvěru, máte 14denní lhůtu, během níž můžete od úvěrové smlouvy odstoupit, pokud vám přijde nevýhodná.

Jak má vypadat zkušební jízda

Během krátké zkušební jízdy nic moc nepoznáte, kilometr tam a zpět nestačí. Auto si musíte vyzkoušet v různých jízdních situacích, při prudkém zrychlení, brzdění, prudkém odbočení, na různě kvalitním povrchu. Motor by se měl dostatečně zahřát. Pomalé rozjezdy prověří chod spojky a měli byste zkusit i přejezd výmolů či kanálů. Zkušební jízda by měla být 5 až 10 kilometrů dlouhá, za 5 minut jízdy po parkovišti nebo rovné asfaltce nepoznáte nic.