Nabídka vozů

Vykupujeme a prodáváme do detailu prověřená a pravidelně servisovaná auta ve výborném stavu. Uvedené ceny jsou konečné. Nechceme peníze za podepsání smlouvy, profi vyčištění vozu nebo Více »

Výkup & komisní prodej

Potřebujete se rychle zbavit vašeho vozu? Vykupujeme za hotové, nabízíme seriózní přístup i ceny. Děláme výkup KVALITNÍCH A SERVISOVANÝCH vozů s jasným původem za nejvyšší ceny Více »

 

Autosedačky – kůže, látka, alcantara, s větráním

Autosedačky v běžných autech mají většinou látkové potahy, v dražších autech bývají sedačky z italské Alcantary nebo z pravé kůže. U odvětrávaných sedaček je kůže perforovaná, aby jí mohl proudit vzduch. O jaký potahový materiál se konkrétně jedná, závisí na výrobci, značce a zvolené výbavě vozidla.

Odvětrávané autosedačky

Odvětrávané sedačky už nejsou záležitostí jen luxusních značek jako jsou Ferarri nebo Porsche. Chladivý vánek na hýždě nebo na záda si dnes můžete dopřát i v autech jako je Mercedes, BMW, Jeep, Škoda Superb, Škoda Rapid i u některých modelů Opel, Hyundai nebo Honda. Ve většině případů je to za příplatek a platí, čím dražší značka, tím vyšší příplatek.

Černé perforované kožené sedačky ve voze Porsche Cayenne, autobazar Autofaltys

Černé perforované kožené sedačky ve voze Porsche Cayenne, autobazar Autofaltys

Například u vozu Škoda Rapid můžete mít odvětrávané sedačky za příplatek 11.800 Kč, u Superba a Superba Kombi si připlatíte 65.400 Kč.

Alcantara

Alcantaru do interiérů vozů vyrábí italská společnosti Alcantara S.p. A. ve svých továrnách v Miláně. Sofistikovaný materiál Alcantara je u autosedaček žádanější a populárnější než přírodní kůže. Jedná se o umělý materiál, který připomíná kůži v podobě semiše, nubuku nebo veluru. Jaké má Alcantara ve srovnání s přírodní kůží výhody?

  • Je téměř o polovinu lehčí než zvířecí kůže o stejné ploše.
  • Je trvanlivá a odolná. (Po letech ježdění může být vidět opotřebení v podobě ošoupání).
  • Dá se prát a žehlit.
  • Je prodyšná.
  • Nevadí jí přímé sluneční světlo ani velmi vysoké teploty.
  • V  zimě hřeje a v létě  příjemně chladí.
  • Nelepí se na kůži, ani když v létě budete jezdit autem v šortkách.

Alcantaru dnes používají automobilky Lamborghiny (už dlouho)

Čerstvě vyčištěná světle šedá Alcantra ve více než 10 let starém Mercedesu.

    Čerstvě vyčištěná světle šedá Alcantra ve více než 10 let starém Mercedesu. Autobazar Auto Faltys

Pravá kůže

Ochrana zvířat a ohleduplnost k životnímu prostředí je dnes součástí obchodní a marketingové strategie řady automobilových značek. Politické tlaky, nižší pořizovací cena a rostoucí kvalita umělých materiálů možná kůži za pár let vyřadí ze hry i v automobilovém průmyslu.

Výrobce elektromobilů Tesla nedávno vyřadil z nabídky pravou kůži a i vrcholná provedení jeho vozů jsou nyní k dispozici s potahy z umělé kůže.

V nabídce vozů Auto Faltys vozy s vysoce kvalitními koženými autosedačkami najdete.